این 10 نشانه می‌گوید هنوز برای ازدواج‌تان زود است!

 

 

ازدواج یکی از بزرگترین تعهدات در زندگی هر دختر و پسری است. در این مطلب علامت‌هایی را می‌گوییم که نشان می‌دهند شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نیستید:

 

با این ده علامت، هنوز آمادگی ازدواج را ندارید:

ازدواج یکی از بزرگ‌ترین تعهدات در زندگی است. طبیعی است که با تصور اینکه قرار است باقی عمرتان را با یک نفر دیگر سپری کنید، کمی مضطرب شوید و حتی بترسید، اما این احساسات در چه حدی نشان‌دهنده‌ چیزی فراتر از این‌ها هستند؟ 

  

از ازدواج کردن وحشت دارید:

اگر فکر اینکه بقیه زندگی‌تان یا دست‌کم 10 تا 20 سال آینده را با تنها یا یک نفر دیگر شریک شوید، شما را پر از احساس ترس و وحشت می‌کند پس هنوز آمادگی ازدواج کردن را ندارید.

 

از طرف مقابل‌ خوش‌تان می‌آید اما عاشقش نیستید:

اگر قرار است با کسی ازدواج کنید تنها به این دلیل که فکر می‌کنید همسر خوبی برای‌ شما و مادر یا پدر خوبی برای فرزندتان خواهد بود، اما عاشقش نیستید و واقعا او را دوست ندارید، پس باید به‌طور جدی تجدید نظر کنید تا ببینید آیا واقعا آماده‌ ازدواج، مخصوصا با این فرد هستید.

  

چیزهایی را از همدیگر پنهان می‌کنید:

یکی از علامت‌هایی که نشان می‌‌دهد هنوز آمادگی ازدواج کردن را ندارید این است که رازهایی دارید که از طرف مقابل‌تان پنهان می‌کنید. این رازها می‌تواند شامل این باشد که با چه کسی بیشتر وقت می‌گذرانید، وضعیت مالی‌تان چطور است یا گه‌گاه مواد مصرف می‌کنید؟

  

فکر می‌کنید طلاق چیز بدی نیست:

اگر با این نگرش در حال ازدواج کردن هستید که اگر اوضاع خوب نبود، مسئله‌ای نیست، طلاق می‌گیریم، پس این علامت خوبی نیست، یعنی شما هنوز برای متعهد شدن و قبول مسئولیت آماده نیستید.

  

باورها و عقاید شما هیچ تناسبی با هم ندارند:

اگر در باورها و عقایدتان، تفاوت‌های اساسی با هم دارید، زندگی مشترک‌تان با دردسرهایی روبه‌رو خواهد شد که احتمالا به راحتی نخواهید توانست آن‌ها را رفع کنید. یک نمونه‌ بارز می‌تواند تفاوت در شیوه‌ تربیت و پرورش بچه‌ها باشد.

  

تنها برای مدت کوتاهی است که طرف مقابل‌تان را می‌شناسید:

اگر مدت کوتاهی که با طرف مقابل‌تان آشنا شده‌اید، پس هنوز آماده نیستید که تصمیم جدی برای ازدواج بگیرید و فرقی هم نمی‌کند چند سال دارید. برای شناختی نسبتا دقیق از همدیگر و گرفتن تصمیم قطعی برای ازدواج، باید زمان بیشتری را صرف نمایید.


به‌طور مکرر در مورد موضوعاتی خاص با هم مشاجره می‌کنید:

اگر هنوز نتوانسته‌اید در مورد موضوعاتی که بین شما به بحث کشیده می‌شوند، جوری به توافق برسید که هر دوی شما راضی باشید و احساس کنید طرف مقابل درک‌تان کرده و مسئله برطرف شده باشد، پس به احتمال زیاد آماده‌ ازدواج کردن نیستید. اتفاقاً فرصت خوبی است که بسنجید آیا می‌توانید بین خودتان یا با کمکی از بیرون، مشکلات خود را حل کنید یا نه؟ به هر حال مهارت حل مسئله، مهارتی بسیار مهم و ضروری در زندگی مشترک است.

به خاطر احساس گناه، ترس یا خشنود کردن یک نفر دیگر ازدواج می‌کنید:

ممکن است به خاطر فرار از احساس گناه یا اینکه نمی‌خواهید احساسات یک نفر دیگر را جریحه‌دار کنید یا زیر قول‌تان بزنید، تن به ازدواج بدهید. گاهی زن یا مرد ازدواج می‌کنند، چون به اشتباه فکر می‌کنند این تنها فرصت دوست داشتن است یا عشق و علاقه‌ای که هم اکنون دارند، بهترین عشق‌شان است. ازدواج کردن به‌منظور راضی و خشنود کردن هر کس دیگری غیر از خودتان، کاری کاملا غیرعاقلانه و نادرست است.

  شما در واقع عاشق کسی هستید که فکر می‌کنید طرف مقابل‌تان خواهد شد، نه آن کسی که الان هست:

اگر امیدوارید که بعد از ازدواج چیزهایی در طرف مقابل‌تان تغییر کند، پس آماده‌ ازدواج با او نیستید. مثلا ممکن است فکر کنید بعد از ازدواج نظر نامزدتان در مورد بچه‌دار شدن تغییر کند و دیگر از بچه‌دار شدن فراری نباشد، یا شاید هم فکر کنید بعد از ازدواج، دیگر مواد مصرف نخواهد کرد. واقعیت این است که آدم‌ها به ندرت تغییر می‌کنند و این خیالات که ازدواج کردن، فرد مورد علاقه‌تان را تغییر می‌دهد، معمولا علامت این است که آمادگی ازدواج کردن را ندارید.

  تعهدات ازدواج و زندگی مشترک را قبول ندارید، اما در این مورد به طرف مقابل‌تان چیزی نگفته‌اید:

اگر خواهان زندگی مشترک بدون اصول و تعهدات هستید، پس چرا می‌خواهید ازدواج کنید؟ اگر واقعا به روابط آزاد و بدون قید و شرط عقیده دارید بهتر است زندگی مجردی را انتخاب کنید. قبل از هر گونه اقدامی حتما در این مورد با طرف مقابل‌تان به‌صورت مفصل صحبت کرده و همه‌ عقایدتان را رو کنید.

 


مجموعه دانستنی‌های قبل از ازدواج/https://www.beytoote.com

 زندگی ایده‌آل